Górnik, Iskra i Sokół - zapowiedź weekendu

• autor: Kondzina, 2014-10-10 12:04

Górnik Złotoryja, Iskra Jerzmanice oraz Sokół Krzywa będą rywalami piłkarzy naszego klubu w nadchodzący weekend. Rozpoczną trampkarze od pojedynku z liderem swojej grupy już w sobotę, w niedzielę na plac gry wyjdą drużyny seniorskie KS Wilkowianka.

Sobotni rywal trampkarzy to lider grupy II-ej, więc bardzo ciężko będzie o zdobycz punktową, jednak nie ma co załamywać rąk już przed meczem. Do składu naszej ekipy wrócić powinien najlepszy strzelec zespołu - Paweł Nowicki, nasi młodzi piłkarze z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej, więc po cichu liczymy na sprawienie niespodzianki przez podopiecznych Piotra Potempy. Na stadion zapraszamy o godzinie 13.00!

W niedzielny poranek szansę na drugą zdobycz punktową będą mieli zawodnicy "dwójki", którzy podejmą Iskrę Jerzmanice, a więc drużynę, która nie zdobyła jeszcze w tym sezonie trzech punktów, jedyne oczko udało zdobyć im się w pojedynku z zamykającym tabelę Platanem Sichów. Piłkarze Iskry, którzy od niedawna trenują w Wilkowie, na obiekcie Orlik nie wydają się być tak słabi jakby wskazywała na to ich pozycja w tabeli, ale jeśli nie z nimi zdobywać punkty to z kim? Przed naszymi rezerwami jeszcze mecze z czołówką - Huraganem Proboszczów, Polonią Ernestynów, Gryfem-Olimpia Krotoszyce, Tatrą Krzeniów. Ciężko liczyć na wielkie zdobycze punktowe w tych starciach, dlatego dobrze byłoby zapunktować właśnie z przedostatnią w tabeli Iskrą. Mecz Wilkowianka II Wilków - Iskra Jerzmanice, w niedzielę o godzinie 11-ej w Wilkowie!

Jako ostatni na murawę stadionu w Wilkowie wybiegną zawodnicy pierwszego zespołu Wilkowianki, którzy rozegrają mecz z Sokołem Krzywa. Oprócz kontuzjowanego od wiosennego meczu z... Sokołem Krzywa, Mateusza Chudzika (obrońca Sokoła wślizgiem złamał mu nogę), na liście nieobecnych znajdą się: Tomasz Maciejski i Karol Golema (pauza za czerwoną kartkę) oraz młodszy brat kapitana naszego zespołu - Michał, który doznał urazu podczas środowego treningu, a także Patryk Obolewicz, którego z udziału w meczu wykluczyły obowiązki szkolne. Do braku Chudzika trener Stefan Szarata zdążył już przywyknąć, jednak 4 kolejnych zawodników pierwszego składu, którzy nie wystąpią w niedzielnym pojedynku plus morale po meczu w Jadwisinie mogą przyprawiać go o niemały ból głowy. Pocieszeniem jest fakt powrotu do pełnej sprawności Mateusza Parańskiego, który narzekał na ból w kolanie, a także weterana naszych ligowych boisk - Krzysztofa Łukawskiego - jego obecność w kadrze meczowej może tylko pomóc.
Sokół to drużyna, która od kilku sezonów prezentuje się bardzo dobrze, aktualnie, po remisie z Przyszłością Prusice podopieczni trenera Łukasza Kurczaka plasują się na czwartym miejscu w tabeli A klasy, ich bilans bramkowy to 29-12. Najlepszym strzelcem drużyny z Krzywej jest Ariusz Hawryluk, który ma na koncie 11 bramek (o dwie mniej niż cała drużyna Wilkowianki), ponadto siedmioma trafieniami pochwalić się może rosłyKrzysztof Gapski, który na koncie ma 7 bramek. O potencjale ofensywnym drużyny z Krzywej świadczyć może fakt, że dopiero trzeci strzelec w jej szeregach ma tyle samo strzelonych goli co nasz najlepszy - Bartłomiej Bielak, dlatego przemeblowana obrona Wilkowianki będzie musiała być mocno skoncentrowana. Z powodu absencji podstawowych zawodników trener Szarata będzie mógł wypróbować ich zastępców, przetestować alternatywne ustawienie zespołu, wszyscy liczymy, że wyjdzie z tego obronną ręką i mimo, że faworytem jest zespół gości, to 3 punkty zostaną w Wilkowie.Mecz z Sokołem Krzywa rozpocznie się o godzinie 14.00 w najbliższą niedzielę!

Pogoda podczas weekendu ma być znakomita, trzy mecze odbędą się w Wilkowie, do tego liczne promocje na słonecznik i wodę mineralną w lokalnych sklepach - to wszystko musi zadziałać na wyobraźnię każdego kibica piłki kopanej w Wilkowie - widzimy się na stadionie! :)