Ładowanie...

Aktualności

Ligowy weekend za nami!

• autor: Kondzina, 2014-10-20 16:33

Sobotnie zwycięstwo trampkarzy, niedzielna porażka "dwójki" i zwycięstwo A-klasowej ekipy trenera Szaraty to nie jedyne wydarzenia minionego weekendu na lokalnych boiskach. O tym co działo się w lokalnym futbolu, w naszym krótkim podsumowaniu weekendu.

Na początek, w sobotni poranek, na boisko wyszli zawodnicy młodzieżowych lig, gdzie oprócz zwycięstwa naszych trampkarzy warto odnotować porażkę juniorów zaprzyjaźnionej z nami Przyszłości Prusice. Podopieczni Pana Zdzisława Adaszka przegrali w Olszanicy z miejscową Olimpią 4:3. Występujący w klasie okręgowej Górnik Złotoryja, po zaciętym meczu zremisował z Czarnymi Rokitki 2:2, a wszystkie cztery bramki wpadły w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Górnik, który po bramce Dudzica objął prowadzenie już 5 minut później musiał gonić wynik, bo przegrywał 1:2 (bramki dla Czarnych: Gut i Szydełko). Ostatecznie za sprawą bramki Sułka, w 80 minucie meczu udało się wyrównać i taki wynik utrzymał się do końca meczu.
Niedziela to na początek rozgrywki B-klasy, a w nich podopieczni Kamila Reinholza przegrali 1:7 z liderem, drużyną Huraganu Proboszczów. Nasza drużyna pozostała na dwunastym miejscu w tabeli, wyprzedza jedynie Platana Sichów, który dotychczas zdobył zaledwie punkt. Zaprzyjaźniona z Wilkowianką, drużyna Tatry Krzeniów pewnie pokonała rezerwy Błękitnych Kościelec. Bramki dla "Piwoszy" zdobyli Fudali oraz Piotr i Paweł Gajek. Dzięki zwycięstwu Tatra umocniła się w czołówce drużyn B-klasy, aktualnie zajmuje czwarte miejsce. Drugi z zaprzyjaźnionych z nami klubów - Przyszłość Prusice po ciężkim meczu, grając większość meczu w osłabieniu pokonał 3:1 zespół LZSu Nowy Kościół, który będzie rywalem Wilkowianki w najbliższej ligowej kolejce (26.10.2014 o godzinie 14.00, w Wilkowie). Bramki dla Przyszłości zdobyli Skrzypek oraz dwie Adrian Sojka, który okazał się niespodziewanym bohaterem drużyny z Prusic. Zwycięstwo w Nowym Kościele pozwoliło ekipie prowadzonej przez Jana Skarbka awansować o jedną pozycję, na piąte miejsce w tabeli. W grupie III legnickiej A-klasy w zdecydowanej większości meczów wygrywali faworyci, zadziwiają jedynie rozmiary porażki Sokoła Krzywa z Błękitnymi Kościelec (0:3 w meczu rozgrywanym w Krzywej) oraz rozmiary zwycięstwa lidera, zespołu Skory Jadwisin, która odprawiła z kwitkiem Rataja Paszowice aż 13:0! Podopieczni Dariusza Wojtachnio, zespół Orła Zagrodno wygrał w Piotrowicach 2:0, Fenix Pielgrzymka wygrał z Orlikiem Okmiany 3:0, a jedyny remis w naszej grupie odnotowano w Różanej, gdzie miejscowe Wilki niespodziewanie zremisowały z Rodłem Granowice 2:2Wilkowianka, dzięki zawycięstwu w Targoszynie awansowała na 10-te miejsce w tabeli i przy odrobinie szczęścia może pokusić się o awans o kilka pozycji w ciągu następnych kolejek. Już w piątek zapowiedź weekendu według wilkowianka.futbolowo.pl ;)