Cóż to był za rok! - podsumowanie - część pierwsza

• autor: Kondzina, 2015-01-02 14:25

Jako, że rok 2014 już za nami, chcielibyśmy się pokusić o małe podsumowanie tego co działo się w naszym klubie w mijającym roku, a było tego na tyle sporo, że podzieliliśmy wszystko na kilka artykułów. Na pierwszy ogień idzie więc drużyna Wilkowianka II Wilków, czyli coś co dla większości wydawało się abstrakcją, a dzięki zaangażowaniu kilku osób stało się faktem – po 55-ciu latach Klub Sportowy Wilkowianka doczekał się drużyny rezerw, której nie sposób nie uznać, za krok milowy w kierunku rozwoju naszego klubu.

nowa-galeria-5981127.jpg nowa-galeria-5981128.jpg nowa-galeria-5981129.png

Początki 'dwójki' to lipcowe spotkanie zarządu klubu, z kilkoma zawodnikami drużyny juniorów, którzy wiedzieli, że drużyna juniorów starszych nie zostanie zgłoszona do następnych rozgrywek, a o miejsce w A-klasowej drużynie trenera Szaraty może być im ciężko. Ponadto, na spotkaniu pojawiło się kilku zapomnianych już zawodników naszego klubu, którzy po kilkuletnim rozbracie z piłką chcieli ponownie poruszać się, zrzucić parę kilogramów, a przy okazji podjąć rękawicę i rywalizować w rozgrywkach legnickiej „ bundesligi”. Drugie zebranie, które odbyło się dwa dni później przyciągnęło kolejnych spragnionych sportowych wyzwań piłkarzy, a pierwsze treningi to już dwudziestu, trenujących i walczących ze swoimi słabościami ludzi. Wyzwanie trenowania tego zlepku ludzi w różnym położeniu życiowym (i wagowym), przyjął Kamil Reinholz, dotychczas, z powodzeniem zajmujący się drużyną orlików naszego klubu. Trzeba przyznać, że zarówno zarząd, trener, jak i sami zawodnicy nie wiedzieli czego można się spodziewać po całym przedsięwzięciu zwanym „Wilkowianka II”. Z jednej strony trzon drużyny stanowić mieli zawodnicy, którzy kilka lat grali w piłkę, z drugiej widać było po części z nich, że od kilku lat już nie grają i zadanie trenera w całej rundzie jesiennej polegać będzie na odpowiednim przygotowaniu motorycznym tak, aby wiosną można się było skupić, na wprowadzaniu również założeń taktycznych i liczyć na kilkanaście zdobytych punktów.

Pierwszy akcent z udziałem „dwójki”, to występ na Turnieju o Puchar Wójta, w Rokitnicy, gdzie po raz pierwszy w historii, na jednym turnieju zjawiło się czterdziestu zawodników Wilkowianki Wilków (w turnieju brała udział również „jedynka”). Dla zawodników Wilkowianki II było to pierwsze przetarcie przed zbliżającymi się rozgrywkami, a los okazał się mało łaskawy, bo rywalizowali oni w grupie z Przyszłością Prusice oraz Polonią Ernestynów, oba mecze przegrali, a turniej zakończyli na siódmym miejscu. Kolejny ważny test przed rundą to pokazowy mecz towarzyski z „Wilkowianka Oldbojs” podczas obchodów 55-lecia naszego klubu. Różnica w kulturze gry, w porównaniu z turniejem w Rokitnicy, była bardzo widoczna, ale na zawodników, którzy reprezentowali 'oldbojów' było to za mało. Nie wynik był w tym meczu najważniejszy, ale przegrana rywalizacja chwały 'dwójce' nie przyniosła. Kiedy przyszedł czas rozpoczęcia rozgrywek ligowych, wśród zawodników dwójki powoli krystalizował się wyjściowy skład, a sama runda jesienna, to swoisty rollercoaster w wykonaniu Wilkowianki II. Na początek dwa wyrównane mecze i dwie skromne porażki, by w trzeciej kolejce ulec aż 0:10 Lubiatowance Lubiatów (nasza najwyższa porażka w lidze), a potem wygrać aż 6:1 z Platanem Sichów (najwyższe zwycięstwo) i znów przegrać kilka spotkań. Druga zdobycz punktowa to mecz z 2 listopada z rezerwami Błękitnych Kościelec i zwycięstwo 4:1, by po nim zremisować z aktualnym wiceliderem – Olimpią Krotoszyce 2:2 (największa niespodzianka 12 serii spotkań). Ostatni mecz w sezonie to porażka z zaprzyjaźnioną Tatrą Krzeniów 1:6, w związku z czym nasza druga drużyna, w pierwszym sezonie swoich zmagań, zdobyła 7 punktów, zajmując 10. Miejsce w V grupie legnickiej B-klasy (wyprzedzając tym samym trzy drużyny). W klasyfikacji strzelców, po rundzie jesiennej prowadzą Dawid Dubiel i Adam Gębura, którym udało się zdobyć po 4gole. Przy bramkach naszej „dwójki' najczęściej asystował Marcin Pawłowski- 3 razy, a na boisku najczęściej przebywał Dawid Woźniak (prawie 900minut, równocześnie był najmłodszym zawodnikiem drużyny). Łącznie w rozgrywkach zagrało aż 32 zawodników, pięciu zawodników 'dwójki' reprezentowało również pierwszą drużynę w A klasie ( Sebastian Krawiec, Mateusz Kuca, Kamil Radź, Artur Sroka, Dawid Małek), kilku zawodników pierwszej drużyny miało również możliwość odbudowy formy w rozgrywkach B klasy, z czego zresztą bardzo chętnie korzystali. W trakcie rundy udało się również „pozyskać” kierownika drużyny, którym został Tadeusz Mazur, niosący pomoc naszemu klubowi na wielu, wielu frontach. Kapitanem 'dwójki' jest Łukasz Piguła, który od początku roku, oprócz grania w piłkę pomagał klubowi na każdym możliwym froncie.

Podsumowując te pół roku - od pierwszego zebrania, po dzień dzisiejszy - nie można nie wspomnieć o pracy jaką włożyli zawodnicy drugiego zespołu w rozwój naszego klubu. Nie mamy na myśli tylko pomocy sportowej jaką nie raz nieśli zawodnicy 'dwójki' pierwszej drużynie, ale również, a może przede wszystkim – organizacyjnej. Prace na stadionie w trakcie wakacji, prace przy remoncie szatni późną jesienią, pomoc organizacyjna podczas rundy, parafrazując klasyka – o taką młodzież walczyliśmy! :)

W kolejnej części podsumowań minionego roku opiszemy historię powstania i przebieg rozgrywek drugiej z naszych nowych grup – trampkarzy, a dzisiaj życzymy samych sukcesów w rozpoczętym wczoraj, roku 2015: piłkarzom i kibicom - do siego roku!

p.s. Szczegółowe statystki drugiej drużyny dostępne są na naszej stronie, pod adresem: