Ładowanie...

Aktualności

Zwycięski weekend Wilkowianki!

• autor: AdminWW, 2015-10-04 20:33

Pierwsze zwycięstwo młodzików, kolejna demolka w wykonaniu trampkarzy, obiecujący występ orlików i zwycięstwo seniorów po horrorze z Wiadrowem - to był długi i obfitujący w zwycięstwa Wilkowianki weekend!

Na początek, w sobotni poranek, w podróż po Polsce udały się drużyny młodzików oraz trampkarzy. Podopieczni Patryka Skrzypczyk, udali się do Rudnej, gdzie mieli walczyć o pierwsze ligowe punkty w historii swojego istnienia, a drużyna trampkarzy udała się do Męcinki, aby zainkasować kolejne 3 punkty i utrzymać pozycję lidera ligi. Jak się później okazało, oba wyjazdowe mecze zakończyły się sukcesami naszych młodych piłkarzy.

Drużyna młodzików, po bardzo dobrej grze pokonała Spartę Rudna 6:3. Wszystkie bramki dla Wilkowianki zdobył Bartłomiej Kłos! Był to trzeci mecz naszych młodych piłkarzy, poprzednie dwa zakończyły się porażkami, ale jak to mówią: do trzech razy sztuka! Mimo słabego początku meczu i stracenia dwóch bramek, nasi młodzi piłkarze nie poddali się i wyszli na prowadzenie 3:2. W drugiej połowie przejęli inicjatywę na boisku i pierwsze punkty wyjechały do Wilkowa. Następny mecz młodzików już jutro, na stadionie w Wilkowie, a rywalem będzie drużyna UKS Huta Przemków. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16:30, zapraszamy na stadion!

Podopieczni Piotra Potempy, po rewelacyjnym początku rozgrywek ( w trzech meczach trzy zwycięstwa i stosunek bramek 27-3) udali się do Męcinki i po raz kolejny nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Od początku ruszyli na rywali z impetem i bramki zdobywali średnio co 5 minut. Wynik końcowy 14:1, mówi sam za siebie. Oby tylko nasi chłopcy nadal ciężko trenowali i doskonalili swoje umiejętności, a z pewnością dolnośląska (a może i Polska?) piłka będzie miała z nich wiele pociechy.

W sobotnie popołudnie, w Wilkowie, odbył się turniej Ligi Orlików, a do naszej miejscowości zawitały: Górnik Złotoryja, JTS Jawor, Rodło Granowice, Rataj Paszowice oraz Przyszłość Prusice. Mecze rozgrywane były na treningowym boisku Wilkowianki oraz pobliskim boisku orlik. Nasi chłopcy w pierwszym meczu pokonali Rataja Paszowice 2:0, a obie bramki zdobył Fabian Paul. Następnie nasi najmłodsi piłkarze byli o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki, bo na chwilę przed końcem meczu, prowadzili z faworyzowanym JTS Jawor 2:1 (znów dwie bramki Fabiana Paul), ale ostatecznie, po rykoszecie piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Bartosza Chudzika i mecz zakończył się remisem 2:2. W trzecim meczu, Wilkowianka podejmowała Rodło Granowice i mimo kilku sytuacji podbramkowych przegrała 0:2. W kolejnym meczu nasi młodzi piłkarze przegrali ze zwycięzcą turnieju, drużyną Górnika Złotoryja 1:4, a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Adam Minkina. Ostatni mecz turnieju, to popis Fabian Paul, który w meczu z Przyszłością Prusice strzelił trzy piękne bramki (dwie bezpośrednio z rzutu wolnego) i poprowadził drużynę do zwycięstwa 3:0. Ostatecznie, nasi młodzi chłopcy turniej ukończyli na czwartym miejscu, a do najniższego stopnia podium zabrakło im lepszego stosunku bramek. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, turniej wygrał Górnik Złotoryja, drugie miejsce zajęła drużyna Rodła Granowice, trzecie miejsce przypadło JTS Jawor, miejsce piąte zajęła drużyna Rataja Paszowice, a szóste Przyszłość Prusice.

W niedzielę swój ósmy w tym sezonie mecz rozgrywała drużyna seniorów. Przeciwnikiem była ostatnia w tabeli Nysa Wiadrów, która niespodziewanie, w trzeciej minucie meczu objęła prowadzenie. Mimo przewagi optycznej, podopieczni Stefana Szaraty nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Takich problemów nie mieli piłkarze Nysy, którzy po kilkunastu minutach prowadzili już 2:0. Wśród kibiców oraz piłkarzy Wilkowianki konsternacja i powątpiewanie, czy przy tak nijakiej grze, są jeszcze szanse na odwrócenie losów meczu. Nadzieje zdała się rozwiać trzecia bramka dla gości z Wiadrowa, strzelona w ostatnich minutach pierwszej połowy. Część ze zgromadzonej widowni, zaczęła opuszczać stadion w przerwie meczu i... ma czego żałować! Po kilku mocnych słowach w szatni, Wilkowianka wreszcie zaczęła grać na miarę swoich możliwości. Po kilku minutach i "centrostrzale" Adriana Gugały, udało się zdobyć bramkę na 1:3. Napór Wilkowianki nie ustawał, a po faulu na Bartłomieju Bielaku, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Borycki i do odrobienia pozostała jedna bramka. Kolejne próby naszej drużyny zatrzymywał bramkarz gospodarzy, lub sędzia boczny, który co chwilę wskazywał na pozycję spaloną, któregoś z naszych zawodników. W końcu, w 72. minucie meczu, do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec drużyny, Bartłomiej Bielak, którzy zamknął dośrodkowanie Michała Maciejskiego i głową skierował piłkę do siatki. Stan meczu wyrównany, goście raczej bezsilni i kwestią czasu było kiedy uda się zdobyć zwycięskiego gola. Czasu pozostawało już niewiele, kolejne ataki naszego zespołu mijały się z celem, ale w końcu, w 87. minucie meczu, po kiksie jednego z obrońców Nysy, w sytuacji sam na sam, znalazł się Michał Maciejski. Zagrał on piłkę do znajdującego się na lepszej pozycji Bartłomieja Bielaka, jednak na tyle mocno, że ten dogonił piłkę dopiero na wysokości słupka bramki gości, po czym wysunął ją na pierwszy metr, a do pustej bramki skierował ją młodszy z braci Maciejskich. Wielka radość zapanowała w obozie Wilkowianki, a po paru chwilach była ona jeszcze większa, bo dośrodkowanie Patryka Skrzypczyk, po raz kolejny na bramkę zamienił "Ikra" i wiadomo było, że jest po meczu. Ogromna wola walki i wiara w końcowy sukces, pozwoliły odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu i miejmy nadzieję jest to znak, że drużyna wraca na właściwe tory.

Podczas tego weekendu, drużyny Wilkowianki strzeliły łącznie 33 gole, a królami polowania na bramki zostali: Fabian Paul (orliki, 7 bramek), Bartłomiej Kłos (młodziki, 6 bramek) oraz Bogumił Tomaszewski (trampkarze, 4 bramki). W najbliższą sobotę, prawdziwa uczta piłki młodzieżowej w naszej miejscowości! Swoje mecze w Wilkowie rozegrają wszystkie nasze młodzieżowe drużyny. Najpierw, w lidze turniejowej orlików swoje boje stoczą najmłodsi piłkarze, podopieczni Michałów, Pinczyńskiego i Maciejskiego (start turnieju o godzinie 10:00). Następnie, na mecz z drużyną młodzików, do Wilkowa zawitają zawodnicy Sparty Przedmoście, a na sam koniec piłkarskiej soboty, do Wilkowa zawita drużyna trampkarzy Sokoła Krzywa! Mecz młodzików rozpocznie się o 13:30, a trampkarzy o 15:30. W niedzielę, po czwarte zwycięstwo z rzędu udadzą się seniorzy, którzy po raz drugi zawitają do Olszanicy, gdzie tym razem zmierzą się z prawowitym gospodarzem obiektu, drużyną Olimpii.