Z Olszanicą o czwarte z rzędu zwycięstwo!

• autor: AdminWW, 2015-10-10 20:13

Jedyną okazją podczas trwającego weekendu, do wspierania naszej drużyny poza Wilkowem, będzie spotkanie podopiecznych Stefana Szaraty z drużyną Olimpii Olszanica.

Zawodnicy Wilkowianki muszą być podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Nysą Wiadrów. Pokazali oni charakter, kiedy to przegrywając do przerwy 3:0 zdołali odwrócić losy spotkania na swoją korzyść, zdobywając pięć bramek. Pozwoliło to na przesunięcie się w tabeli na najwyższe w tym sezonie, 8 miejsce ( 4 zwycięstwa, 4 porażki). Ewentualne zwycięstwo w niedzielnym pojedynku może spowodować awans na pozycję piątą, lecz aby tak się stało porażkę lub remis w swoim meczu musi zanotować Orzeł Zagrodno, który w derbach zmierzy się z liderem - Skorą Jadwisin. Również i zespół Bazaltu Piotrowice nie może wygrać swojego spotkania, lecz wydaje się to mało prawdopodobne zważywszy na rywala, z którym przyjdzie mu się pojedynkować (Burza Gołaczów).

Mecze z Olimpią zawsze przysparzały Wilkowiance sporo problemów. Ostatni mecz, rozegrany w kończącej zeszły sezon kolejce pogrzebał szansę na ukończeniu rozgrywek na 4 miejscu. Wilkowianka uległa 4:2.

Stadion w Olszanicy nie po raz pierwszy zostanie odwiedzony przez niedzielnych gości. Już w piątej kolejce obecnego sezonu nasi zawodnicy niespodziewanie przegrali z beniaminkiem – Radziechowianką Radziechów 3:2.

Początek rozgrywek nie należał do najlepszych w wykonaniu najbliższych przeciwników Olimpii Olszanicy. Podobnie jak wspomniana porażka z Radziechowem tak samo i wynik meczu przeciwko Targoszynowi czy Piotorowicom okazał się być niemiłym zaskoczeniem. Mimo tych słabych wyników po ośmiu kolejkach możemy cieszyć się z 12 punktów, co w porównaniu z zeszłorocznym startem daję wynik lepszy o 3 punkty. Cieszyć również może zdobycz bramkowa wilkowian. 27 strzelonych bramek czyni nas 3 najskuteczniejszą drużyną (3,3 bramki na mecz). Więcej razy do siatki rywali trafiali nasi sąsiedzi – Przyszłość Prusice (28 bramek) oraz bezkonkurencyjna Skora Jadwisin (46 bramek). Dla porównania, w ośmiu rozegranych spotkaniach w zeszłym sezonie, udało nam się pokonać bramkarzy przeciwnych drużyn tylko 12 razy. Zdecydowanie gorsze są poczynania drużyny trenera Szaraty w defensywie. Tylko 6 drużyn dało sobie wbić więcej goli nasz zespół, który stracił ich aż 19 (2,3 bramki na mecz, 20 bramek w zeszłym sezonie).

Olimpia przed przystąpieniem do tego spotkania zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 3 punktów. Trener Chojecki zdołał poprowadzić swój zespół do zwycięstwa jedynie przeciwko drużynie beniaminka z Proboszczowa, który w odważny sposób wszedł do A klasy okupując obecnie 5 miejsce. Nie można patrzeć na przyszłych rywali przez pryzmat pozycji na której się znajduje, gdyż mierzyli oni swoje siły z drużynami górnej połowy tabeli. Do tych należy zaliczyć: Prusice(2), Męcinka(9), Różana(4), Zagrodno(6), Krzywa(10), Targoszyn(3), Jadwisin(1). Do tej pory Olimpia strzeliła 7 bramek (0,875 bramki na mecz), a straciła ich 29 (3,6 na mecz).

Z pewnością spotkanie te nie będzie należeć do najłatwiejszych. Tylko w pełni skoncentrowani na walce i osiągnięciu jak najlepszego wyniku możemy powalczyć o zwycięstwo.

Wszystkich sympatyków A-klasowych batalii zapraszamy do Olszanicy na godzinę 14:00.