Ładowanie...

Aktualności

Komplet zwycięstw Wilkowianki!

• autor: AdminWW, 2016-04-11 15:55

Ostatni weekend okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla drużyn KS Wilkowianka! Swoje mecze wygrały drużyny młodzików, trampkarzy i seniorów, co daje 9 punktów, na 9 możliwych. :)

Na początek weekendowych zmagań drużyna młodzików podejmowała Konfeks Legnica. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami udało się zwyciężyć legniczanom (5:4), więc podopieczni Patryka Skrzypczyk pałali żądzą rewanżu. Już pierwsze minuty meczu zwiastowały duże emocje i grad goli, ale aż piętnastu trafień mało kto się spodziewał. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:5 dla Wilkowianki, a gole dla naszej drużyny strzelali:
Bartłomiej Kłos x 4

Dominik Sarul x 2

Dominik Piątek x 2

Hubert Pawlak x1

bramka samobójcza x 1

Szczegółowe statystyki spotkania można sprawdzić TUTAJ, a tabelę TUTAJ.

Dzięki zwycięstwu, nasi chłopcy umocnili się na czwartym miejscu w tabeli i wciąż mają tyle samo punktów, co trzeci UKS Huta Przemków, z którym zmierzą się za niespełna dwa tygodnie (w ten weekend naszych chłopców czeka pauza).

Drużyna trampkarzy udała się do Targoszyna, gdzie czekało ją zacięte spotkanie z dobrze dysponowanym Parkiem. Wydawało się, że drużyna gospodarzy może sprawić sporo problemów Wilkowiance, ale już do przerwy nasi zawodnicy (osłabieni brakiem Pawła Nowickiego i sióstr Moraczewskich) prowadzili 4:0. Po przerwie tempo meczu spadło, ale to wilkowianie wciąć byli stroną dominującą i ostatecznie dołożyli piątą bramkę umacniając się na pierwszym miejscu w TABELI. Bramki dla trampkarzy strzelali:

Oskar Sulima

Łukasz Sawaniewicz

Artur Litwa

Bartłomiej Kłos x 2

Szczegółowe statystyki spotkania TUTAJ. Następny ligowy mecz, podobnie jak drużyna młodzików, trampkarze rozegrają za niespełna dwa tygodnie, a ich przeciwnikiem będzie drużyna LZS Nowy Kościół. Do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w lidze nasi chłopcy potrzebują jeszcze trzech ligowych zwycięstw, oby im się udało. :)

Ostatni na plac ligowych rozgrywek wyszli zawodnicy pierwszej drużyny KS Wilkowianka, którzy udali się do Paszowic, aby powalczyć o punkty z miejscowym Ratajem. Gospodarze dosyć mocno się wzmocnili, jako drużyna wyglądali dużo lepiej, niż jesienią kiedy przegrali w Wilkowie aż 0:6.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Wilkowianki. Adrian Gugała popędził lewą stroną boiska, minął jednego z obrońców i uderzył w słupek, jednak przytomne ustawienie Michała Maciejskiego pozwoliło mu dobić piłkę i strzelić szóstą bramkę w sezonie. Radość w naszej drużynie nie trwała jednak długo, bo po kilkunastu minutach było już 2:1 dla Rataja. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył... Adrian Gugała, który niefortunnie odbił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kierując ją obok Marka Łukawskiego. Po chwili strata w środkowej strefie boiska, niezdecydowanie w strefie obronnej i gospodarze wyszli na prowadzenie kończąc akcję ładnym uderzeniem przy bliższym słupku bramki. Zimny prysznic na głowy naszych zawodników i zdecydowanie lepsza gra w ostatnich minutach pierwszej połowy. Zaowocowało to golem Gugały, który otrzymał prostopadłą piłkę od Tomasza Maciejskiego, popędził na bramkę Rataja i ładnym, technicznym uderzeniem skierował piłkę do bramki. Do przerwy utrzymał się wynik 2:2, a tuż po niej szturm na bramkę drużyny z Paszowic. W ciągu pierwszych piętnastu minut drugiej części gry, nasza drużyna powinna prowadzić, jednak duża nieskuteczność spowodowała, że aż do 86. minuty utrzymywał się wynik remisowy. W tym czasie Rataj również konstruował swoje akcje pod polem karnym Wilkowianki, ale po jednej z nich nadział się na kontrę. Piłkę tuż po przejęciu wyekspediował daleko Gugała, obrońca próbując interweniować nie trafił w nią czysto i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się starszy z braci Maciejskich, który spokojnym strzałem przy słupku zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Mecz, mimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych mógł się podobać. Obie drużyny stwarzały sobie dużo sytuacji podbramkowych, obie również grały bardzo fair, szanując wzajemnie swoje zdrowie. Trzy punkty wróciły do Wilkowa i pozwoliły awansować naszej drużynie na dziewiąte miejsce w tabeli. TABELA i STATYSTYKI MECZOWE.

Oby więcej takich weekendów, a najbliższy zapowiada się również bardzo ciekawie. Trampkarze i młodziki pauzują, ale do gry wraca drużyna orlików, a organizatorem turnieju jest KS Wilkowianka! (turniej w sobotę o godzinie 11:00). Ponadto, w niedzielę do Wilkowa zawita Radziechowianka Radziechów, będzie więc okazja do rewanżu za jesienną porażkę (2:3). Już teraz zapraszamy na stadion w Wilkowie! :)