Błękitni Kościelec rywalem seniorów.

• autor: AdminWW, 2016-04-29 13:38

Drużyną, która jako trzecia zaprezentuje swoje umiejętności przed wilkowską publicznością będzie zespół Stefana Szaraty. Borykających się z kryzysem zawodników sprawdzą ich sąsiedzi z dołu tabeli – Błękitni Kościelec. Rywalizacja między tymi zespołami zawsze przynosiła sporo emocji i mimo, że obie drużyny przekreśliły już dawno szansę na walkę o najwyższe lokaty, a spadek im raczej nie grozi to zgromadzeni kibice powinni obejrzeć dobre widowisko.

Ostatnie spotkanie między tymi drużynami rozegrane w Krotoszycach zakończyło się po myśli Wilkowianki, wynikiem 4:2. Jak będzie tym razem? Jeśli popatrzymy na obecne wyniki z perspektywy zeszłej rundy, to musielibyśmy włożyć różowe okulary, by być zadowolonym z wyników naszej drużyny. I nie myślimy tutaj o zdobyczy punktowej, bo po 6 kolejkach, 2 zwycięstwach i 4 porażkach jest ona taka sama, jaka była 20 września 2015 roku. Z pewnością martwi fakt, że ostatnie dwa mecze przegraliśmy z zespołami okupującymi dwa ostatnie miejsca w tabeli. Z czwartym od końca zespołem z Paszowic wygraną musieliśmy wyszarpać w ostatnich minutach meczu, gdy jeszcze kilka miesięcy temu zaaplikowaliśmy im 6 bramek nie tracąc przy tym ani jednej. Podobnie było z Burzą Gołaczów, a tydzień temu z tym samym zespołem doznaliśmy kompromitującej porażki 1:5. Trener i zawodnicy muszą jak najszybciej wyciągnąć odpowiednie wnioski, by jeszcze nie raz móc pozytywnie zaskoczyć nie tylko samych siebie, ale i kibiców, którzy mimo złej pogody pokonują niemałe odległości, by wspierać swoich kolegów w meczach wyjazdowych. W zeszłym sezonie zarówno drużyna Błekitnych, jak i Wilkowianka zajmowała miejsca na przeciwnym biegunie tabeli, tocząc walkę o miejsce tuż za podium. Ostatecznie wilkowianie z dorobkiem 54 punktów zajęli szóstą pozycję, a goście mając dwa punkty więcej zadowolili się pozycją czwartą. W tamtych rozgrywkach 2 razy ulegliśmy naszym przeciwnikom (2:3 w Wilkowie, 0:2 w Janowicach). W tym roku, w sześciu meczach nasi rywale zdobyli pięć punktów – remis z Różaną, Krzywą oraz niespodziewane zwycięstwo z liderem rozgrywek Przyszłością Prusice. Patrząc na wyniki gości można mieć nieodparte wrażenie, że Błękitni specyfiką zdobywania i tracenia punktów są podobnym zespołem do naszego – potrafią wyrwać zwycięstwo czy wywalczyć remis z mocnymi rywalami, a oddawać oczka zespołom niżej notowanym.

Na sobotni mecz do składu wraca trzech zawodników. Kontuzję wyleczył najlepszy strzelec zespołu Bartłomiej Bielak, a Michał Pinczyński i Bartosz Parański odcierpiel przymusową pauzę za kartki. Dla przeciwwagi z usług dwóch podstawowych piłkarzy nie skorzysta Stefan Szarata. Zarówno Michał Maciejski jak i Patryk Skrzypczyk po otrzymaniu kolejno czerwonej i żółtej kartki zostali wysłani na ligowy odpoczynek.

Wróż Jakub zapowiada słoneczną pogodę. Piłkarze natomiast ambitną walkę do końca. Nie zostaje nam więc nic innego, jak zaprosić wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie między Wilkowianką Wilków, a Błekitnymi Kościelec. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 16:00.