Kolejny weekend przed nami!

• autor: AdminWW, 2016-10-21 15:04

Fantastyczny weekend za nami. W trzech meczach, na dwóch frontach, nasze drużyny zdobyły 9 punktów! W piątek na boisko w Krzywej wybiegł zespół młodzików i bez większych problemów pokonał Sokoła 6:0. Następnego dnia seniorzy udali się do Targoszyna i po wygranej 3:1 mogli cieszyć się z 4 zwycięstwa w tym sezonie. Nietypowo, bo w poniedziałek swoją rywalizację toczyli trampkarze, którzy poszli w ślad za swoimi młodszymi kolegami i pokonali Krzywą 10:3.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc już dziś z niecierpliwością wyczekujemy przyszłej kolejki, w której: drużyna seniorów uda się do Piotrowic, a do Wilkowa przyjedzie Kaczawa Bieniowice w ramach 8 serii rozgrywek trampkarzy. Młodzicy natomiast odpoczywają, z powodu wycofania się z rozgrywek Legnickiego Pola.

Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentują trampkarze. Ostatnie zwycięstwo pozwoliło zawodnikom Patryka Skrzypczyk awansować na 3 miejsce w ligowej tabeli kosztem wspomnianego Sokoła. Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielne spotkanie pomiędzy młodzieżą Wilkowianki, a ich rówieśnikami z Bieniowic. Wilkowianie uskrzydleni poprzednim sukcesem z pewnością będą chcieli dorzucić do swojego dorobku kolejne punkty. Zadanie nie będzie łatwe. Kaczawa pokazała już tydzień temu, że łatwo punktów nie oddaje, a przekonał się o tym Górnik Złotoryja, który zremisował grając jako gospodarz 0:0. Co ciekawe pierwszy mecz między tymi zespołami zakończył się zwycięstwem Kaczawy 1:3. W poprzedniej rundzie pojedynek między Bieniowicami a Wilkowem nie odbył się ze względu na ulewne deszcze, które wykluczyły z rozgrywek stadion gospodarzy. Teraz warunki atmosferyczne nie powinny wpłynąć na przebieg spotkania i mamy nadzieję być świadkami emocjonującego pojedynku!

Kilka godzin później, do powiatu jaworskiego po raz drugi z rzędu udadzą się seniorzy. Podopiecznych Stefana Szaraty czeka jednak krótsza podróż niż ta, która miała miejsce w zeszłą niedzielę, ponieważ areną do walki o kolejne punkty będzie stadion Bazaltu Piotrowice.

Dzięki zwycięstwu nad Parkiem Targoszyn oraz niepowodzeniu zespołów Sokołu Krzywa i Czarnych II Rokitki przed tygodniem wilkowianie odnotowali wysoki awans z 10 na 6 pozycję. Zadaniem na najbliższą kolejkę będzie z pewnością tę pozycję utrzymać, a zarazem zbliżyć się do Feniksa Pielgrzymki i Orła Zagrodno. Pierwszy z tych zespołów rywalizuje z przedostatnią Radziechowianką Radziechów, więc należy się spodziewać zwycięstwa dobrze spisującego się beniaminka. Orzeł natomiast w 10 kolejce spotkań odesłany został na przymusowy odpoczynek. Bazalt w tym sezonie spisuje się zaskakująco słabo. W 8 rozegranych meczach odnotował tylko dwa zwycięstwa (ze Snowidzą i Radziechowianką), a 6 razy schodził z boiska pokonany. Dotychczas zespół z Piotrowice stracił aż 39 bramek – co daje średnią 4 bramek na mecz. Tylko 8 razy trafiał do siatki (1 raz na mecz). Co ciekawe przed własną publicznością na cztery rozegrane mecze cztery przegrał. Zwyciężał tylko na obcych terenach. Rok temu po 8 kolejkach Bazalt zgromadził 16 punktów. Dziś ten zespół ma na koncie 6 punktów i dość nikłe są rokowania ich poczynań. Gwałtowna obniżka formy w pewnym sensie jest echem odejścia kilku zawodników, którzy m.in. zdobywają bramki dla Targoszyna.

Ostatnie spotkania pomiędzy Wilkowianką, a Bazaltem prezentują się następująco:

Sezon 15/16

Wilkowianka 0:3 Bazalt

Bazalt 2:1 Wilkowianka

Sezon 14/15

Bazalt 1:4 Wilkowianka

Wilkowianka 2:1 Bazalt

W sumie w 4 meczach dwa razy zwyciężał Bazalt, tyle samo razy Wilkowianka. Bilans bramek wynosi 7:7. Statystyki pokazują, że spotkania między tymi drużynami są bardzo wyrównane, a obecna, słaba dyspozycja Piotrowic może nie mieć żadnego znaczenia w najbliższą niedzielę. Tym bardziej, że trener Szarata nie będzie miał możliwości skorzystać ze swoich dwóch zawodników: Andriego Fedoriv oraz Petra Shkirynets. Po długiej przerwie do składu powróci natomiast Artur Lenart.

Czy przyszły weekend będzie równie udany jak zeszły? Mamy nadzieję, że zarówno seniorzy jak i trampkarze uraczą swoich kibiców ładnymi akcjami obfitującymi w bramki, a co najważniejsze wygrają swoje spotkania. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ul. Leśnej w Wilkowie oraz do Piotrowic!

Trampkarze:

Wilkowianka Wilków – Kaczawa Bieniowice, niedziela (23.10) godzina 11:00