Trampkarze o punkty w Paszowicach.

• autor: AdminWW, 2016-11-05 09:29

Gdybyśmy mieli wskazać drużynę Wilkowianki, którą w tym sezonie prześladuje największy pech nie mielibyśmy żadnych wątpliwości na kogo skierować palec. Tak jak młodzicy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w każdym spotkaniu, tak z meczu na mecz trampkarze są na bakier z piłkarskim łutem szczęścia.

Nie można im odmówić chęci do walki, ambicji czy starań. Oprócz swoich treningów duża część zespołu oswaja się już z dorosłą piłką pod okiem trenera pierwszej drużyny. Wydaje się jednak, że w pełni satysfakcjonujące efekty przyjdą w najbliższym okresie. Nie zapominamy przecież o tym, że drużyna ta przed sezonem przeszła kadrowe przemeblowanie, a wdrażanie młodszych zawodników do pierwszego składu i ich ogranie z nieco szybszym i silniejszym stylem gry wymaga czasu.

Nieuniknionym aspektem w futbolu są błędy. Zdarzają się one na każdym poziomie i nie jest tajemnicą, że na poziomie amatorskim jest ich najwięcej. To one wydają się być największą bolączką trenera Skrzypczyk, który w kilku słowach podsumował ostatnią porażkę z Górnikiem Złotoryja: „Przez własne błędy przegraliśmy wygrany mecz”. Rywalizacja ta zakończyła się wynikiem 5:4 dla młodzieży ze stolicy złota, choć wilkowianie prowadzili przez część gry. Była to ich druga porażka z rzędu, ponieważ w zeszłym tygodniu punkty z wilkowskiego stadionu pojechały do Bieniowic. Najbliższą okazją do przełamania tej niemocy będzie wyjazd do Paszowic, by podjąć rywalizację z Ratajem który do tej pory nie zdołał ugrać choćby punktu. Mamy nadzieję, że trampkarze nie pójdą w ślady seniorów i nie okażą empatii w stosunku do rywali. Myśl o powtórzeniu ubiegłorocznego sukcesu, jakim było wygranie ligii będzie musiała na tę chwilę zejść na drugi plan, a trampkarze powinni się skupić na zdobywaniu punktów, by drużyny z czołówki nie powiększali przewagi.

Dla trampkarzy wyjazd do Paszowic będzie przedostatnim testem w tym roku. Czeka ich bowiem zaległe spotkanie z Kaczawą Bieniowice. Miejmy nadzieję, że wilkowska młodzież dołoży wszelkich starań, by jeszcze w tym roku do swojego dorobku dorzucić 6 punktów!

Rataj Paszowice – Wilkowianka Wilków sobota, godzina 11:00

Serdecznie zapraszamy!