Młodziki z Fenixem w Pielgrzymce.

• autor: AdminWW, 2017-03-31 15:22

Po 145 dniach przerwy do gry wkracza drużyna młodzików Wilkowianki Wilków, która dzięki świetnej postawie w rundzie jesiennej przystąpi do wiosennych rywalizacji jako lider rozgrywek. Niespełna pięciomiesięczna przerwa nie pozwoliła nam jednak puścić w zapomnienie zeszłorocznych osiągnięć drużyny prowadzonej przez Patryka Skrzypczyk. Na osiem rozegranych spotkań młodzież z Wilkowa siedem razy cieszyła się ze zdobycia trzech punktów. Tylko raz dała sobie wydrzeć zwycięstwo – w meczu kończącym zmagania jesieni. 49 razy (ponad 6 razy na mecz) trafiała do bramki rywala, a średnio raz na mecz defensywa młodzików dawała się zaskoczyć.

Komplet wyników drużyny młodzików w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017:

1. Wilkowianka – Fenix Pielgrzymka 13:0

2. Wilkowianka – Sokół Krzywa 8:0

3. Wilkowianka – JTS Jawor 4:2

4. Iskra Kochlice – Wilkowianka 5:7

5. Fenix Pielgrzymka – Wilkowianka 0:9

6. Sokół Krzywa – Wilkowianka 0:6

7. JTS Jawor – Wilkowianka 0:2

8. Wilkowianka – Iskra Kochlice 0:2

Autorami tych imponujących osiągnięć są w głównej mierze chłopcy z rocznika 2004 i 2005, których kadra była uzupełniana wyróżniającymi się zawodnikami grupy orlik (rocznik 2006-2007). Ponadto cegiełkę do sukcesu swoimi regularnymi występami dorzuciła Paulina Moraczewska.

Prezentujemy kadrę drużyny młodzików, która występowała w barwach Wilkowianki Wilków w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017:

1. Filip Chmara – bramkarz, 2004

2. Paulina Moraczewska – obrońca/pomocnik, 2002

3. Eryk Arzumanyan – obrońca/pomocnik, 2004

4. Kacper Chmara – obrońca/pomocnik, 2006

5. Maciej Skrzypczak – obrońca, 2004

6. Jan Tański – obrońca, 2004

7. Bartłomiej Kłos – pomocnik, 2004

8. Hubert Pawlak – pomocnik, 2005

9. Dominik Piątek – pomocnik, 2004

10. Dominik Sarul – napastnik, 2005

11. Konrad Ostapiuk – pomocnik, 2005

12. Ignacy Chodor – obrońca, 2004

13. Patryk Żyła – obrońca, 2004

14. Adam Ilnicki – pomocnik, 2005

15. Fabian Paul – obrońca/pomocnik, 2006

16. Emil Żaczkowski – obrońca, 2007

17. Kacper Szczepanek – napastnik, 2004

18. Maciej Banaszyński – obrońca, 2005

Z „piłkarskiego urlopu” wyżej wymienieni zawodnicy mogli korzystać do 9 stycznia 2017 roku. Na ten dzień trener Skrzypczyk wyznaczył pierwszą jednostkę cyklu treningowego realizowanego podczas zajęć na sali gimnastycznej w Wilkowie. Młodzieżowcy podczas ćwiczeń w okresie zimy skupiali się na wzmacnianiu tężyzny fizycznej, kondycji oraz integracji i komunikacji podczas wspólnych zabaw. Taka forma prowadzenia przygotowań pozwoliła na zaznajomienie się z rówieśnikami, którzy dołączyli do zespołu. Mowa tu o: Krystianie Kłos, Jakubie Terembule oraz Dominiku Kamińskim. Dużą uwagę poświęcono również sumiennej rozgrzewce i rozciąganiu, które dość często są lekceważone przez opiekunów, a bywają niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju fizycznego.

Gdy zimowa aura co raz mniej dawała się we znaki młodzicy rozpoczęli treningi w terenie. Opierały się one głównie na poprawie wydolności, w czym pomóc miały biegowe ćwiczenia interwałowe.

Trener ani myślał zaoferować swoim wychowankom taryfy ulgowej. Już po samym przeczytaniu i wyobrażeniu sobie poziomu trudności planu treningowego można się lekko przerazić. Tym bardziej śpieszymy pochwalić za świetną frekwencje: Adama Ilnickiego (100%), Eryka Arzumanyana, Bartłomieja Kłosa, Dominika Piątka, Patryka Żyłę oraz Konrada Ostapiuka (cała piątka - 88%). To oni byli najbardziej wytrwali, a ciężka praca nie zniechęciła ich do odpuszczenia treningów.

Patrząc na drużynę jaką tworzy wilkowska młodzież jesteśmy pełni optymizmu. Zaangażowanie, które towarzyszy im podczas wypełniania klubowych obowiązków (zarówno opiekunowi jak i zawodnikom) pozwala z wiarą patrzeć w przyszłość. W takiej sytuacji możemy postawić przed sobą pytanie: Czy młodzicy są w stanie powtórzyć ubiegłoroczny sukces trampkarzy i wygrać ligę? Na pewno mocne argumenty stoją za tym, że taka ewentualność ma szanse nastąpić. Koniecznym warunkiem będzie podtrzymanie formy i chęć doskonalenia swoich umiejętności. Jednym z pierwszych kroków, do zachowania statusu quo w ligowej tabeli będzie zwycięstwo w meczu z Feniksem Pielgrzymka w sobotnie przedpołudnie. Czy drużyna seniorów zostanie pomszczona? Wydaje się, że w głowach zawodników inna możliwość nie jest dopuszczalna. W dwóch rozegranych do tej pory meczach wilkowianie wygrywali za każdym razem, a bilans bramkowy odwzorowuje przebieg obu spotkań (22:0)

Fenix Pielgrzymka – Wilkowianka Wilków (młodzicy), 1.04 (sobota), godzina 13:00