Nowy sezon przed nami!

• autor: AdminWW, 2017-08-11 11:58

Sezon 17/18 za pasem! Już tylko dni możemy odliczać do gwizdka sędziego, który zainauguruje jesienną rundę w roku 2017. W trakcie okresu przygotowawczego doszło do szeregu zmian – zarówno w otoczeniu klubu jak i samej lidze.

Co nowego słychać przy ul. Leśnej w Wilkowie?

Podczas przerwy między sezonami kadra seniorska została poddana zabiegowi odmładzania. Młodzieżowcy, którzy ukończyli wiek trampkarza zostali oddelegowani pod skrzydła trenera Szaraty. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publiką będą mieli: Jan Łabaj, Grzegorz Termyna, Maciej Piotrowski, Maciej Ostapiuk, Bartłomiej Skrzypczak (wszyscy rocznik 2002) oraz Paweł Nowicki (2001), który w zeszłym sezonie zaliczył już debiut w seniorskiej drużynie. Ponadto z zespołem podjęli treningi: Hubert Zamirski (1997, wypożyczony na rok z Huraganu Proboszczów) oraz Sebastian Zieliński (1999). W temacie rezygnacji z gry dla Wilkowa, mamy nieco szerszą listę… Do zespołu Pogoni Świerzawa zdecydował się wrócić Marcin Szczepankiewicz, który będzie walczył o względy trenera Arkadiusza Palucha. Trener Paluch do spółki z prezesem Pogoni Świerzawa – Jakubem Jagiełło walczy z kolei o względy innego zawodnika Wilkowianki – Petro Shkirynets, który po roku spędzonym w Wilkowie, szuka nowych wrażeń. Z gry zdaje się zrezygnować Kacper Bukowski, Sławomir Żaczkowski, Marcel Musiał oraz Oskar Sulima. Wilkowiankę na Tatrę Krzeniów zamienił Paweł Borycki, z kontuzją dalej zmaga się Artur Lenart, problemy zdrowotne dopadły również Łukasza Stachowskiego, a Mateusz Parański nie będzie mógł dalej kontynuować gry. To właśnie tych zawodników zastąpią nasi wychowankowie oraz powracający z wypożyczenia Michał Maciejski.

Aktualnie w kadrze znajduje się 6 zawodników powyżej 30 roku życia, 2 zawodników w przedziale wieku 25-30 lat, 7 zawodników w przedziale wieku 24-20 lat oraz 7 zawodników poniżej 20 roku życia. Średnia wieku zespołu wynosi: 24 lata.

Kadra ta została już przetestowana podczas sparingów. Pierwszy z nich został zorganizowany w Wilkowie, gdzie miejscowi gościli zaprzyjaźnioną Tatrę Krzeniów. Mecz zakończył się wynikiem 12:1. Drugim sparingpartnerem była Iskra Jerzmanica, której wilkowianie zaaplikowali taką samą liczbę bramek jak w przypadku Krzeniowa, lecz tym razem zachowali czyste konto.

Jakie zmiany w III grupie – A klasy?

Na przełomie roku 2017 i 2018 nie będziemy już toczyć pojedynków z Parkiem Targoszyn oraz Zjednoczonymi Snowidza. Drużyny te przeniesiono do II grupy A-klasy. Można by rzec „szkoda” – rywalizacje z naszymi byłymi rywalami w zeszłym sezonie przynosiły punkty. Ze Snowidzą udało się ich zdobyć 6, z Targoszynem 4. Kolorytu ligowym zmaganiom na pewno nadadzą derby. Przyszłość Prusice po rocznej „wycieczce” w klasie okręgowej powraca na stare śmieci, a my już zacieramy ręce na 13 kolejkę przypadająca na początek listopada. W gronie spadkowiczów znalazła się również Chojnowianka Chojnów, z którą ostatni raz mierzyliśmy siły w roku 2013. Jednego z głównych faworytów do wygrania ligi podejmiemy w Wilkowie w drugiej połowie września. Nowością w tym roku będą pojedynki z Płomieniem Michów – tegorocznym beniaminkiem. Obok Michowa awans do A-klasy wywalczył LZS Nowy Kościół oraz LZS Lipa. Z Nowym Kościołem ostatni mecz o punkty rozegraliśmy 31 maja 2015 roku i zakończył się on wynikiem 8:0 dla podopiecznych Stefana Szaraty. Wtedy był to jeden z licznych gwoździ, które były wbijane przez rywali LZSu do trumny, która powoli pikowała do B-klasy. Aby sprawdzić kiedy ostatnio toczyła się rywalizacja na linii Wilkowianka – LZS Lipa musieliśmy dotrzeć do maja 2011 roku. Wtedy to, wilkowianie grając na własnym boisku pokonali gości 5:2. Na pojedynek z tym beniaminkiem przyjdzie nam czekać do połowy października. W pozostałych obszarach III grupy legnickiej – A klasy został zachowany status quo. Z niecierpliwością czekamy na pełne emocje mecze z Sokołem Krzywa, Orłem Zagrodno, Błękitnymi Kościelec czy Skorą Jadwisin – drużynami, które co roku liczą się w walce o podium.

Pierwszy pojedynek podopieczni Stefana Szaraty stoczą w sobotę (12.08) w Wiadrowie o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!