Zimowe przygotowania - seniorzy!

• autor: AdminWW, 2018-01-12 10:48

Ligowa wiosna w wykonaniu pierwszej drużyny Wilkowianki startuje już 11 marca, natomiast start rozgrywek dziecięcych nie jest jeszcze znany. Mimo to, jako pierwsi do treningów wrócili najmłodsi przedstawiciele naszego klubu, którzy formę szlifują na Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wilkowie. Zapraszamy do zapoznania się z planem przygotowań seniorów KS Wilkowianka do rundy, która zapowiada się wyjątkowo ciężko.

Pierwsza drużyna Wilkowianki rozpoczyna treningi stosunkowo późno, bo zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 22-ego stycznia. Pierwszy tydzień treningów to dwa spotkania na świeżym powietrzu i jeden trening na hali "Tęcza".  Od drugiego tygodnia treningów, aż do startu rundy nasi piłkarze trenować będą trzy razy w tygodniu. Dwa razy na sali gimnastycznej w Wilkowie (od końcówki lutego na świeżym powietrzu) oraz raz w tygodniu na wspomnianej "Tęczy". Treningi na hali w Złotoryi możliwe są dzięki przedstawicielom firmy TERMOOKNA, której zespół triumfował w ubiegłorocznej edycji Złotoryjskiej Ligi Halowej, a nagrodę w postaci sześciu 1,5 godzinnych treningów przekazał naszej drużynie. Piękny gest, który zwłaszcza w obliczu pozycji Wilkowianki w tabeli po rundzie jesiennej może przynieść wymierne korzyści.

Trener Szarata będzie miał do dyspozycji podobną kadrę do tej z jesieni, bo wzmocnień póki co nie widać na horyzoncie. Za takie uznać można powrót do treningów kontuzjowanych przez większość poprzedniej rundy: Tomasza i Michała Maciejskich, ale oprócz tego są również złe wieści. Ciężkiej kontuzji ścięgien Achillesa doznał Bartłomiej Bielak, więc najbliższy rok prawdopodobnie odpocznie od piłki.

Podczas przygotowań do rundy drużyna weźmie udział w dwóch turniejach halowych, które rozegrane zostaną na hali Tęcza w Złotoryi. Pierwszy to Tęcza Cup, który odbędzie się 20-21 stycznia, a nasza drużyna rywalizować będzie w grupie B. Przeciwnikami będą czwartoligowy Górnik Złotoryja, A-klasowy LZS Nowy Kościół i lider klasy B - Orzeł Wojcieszyn. Grupa z pewnością nie należy do łatwych, więc aby rywalizować w niedzielnych półfinałach trzeba mocno się postarać. Turniej traktowany jest jako jednostka przygotowawcza do rundy wiosennej, więc ewentualna w nim porażka nie będzie stanowić wielkiego problemu. Z drugiej strony awans do niedzielnych zmagań pozwoli na rozegranie dwóch meczy więcej (półfinał + finał lub mecz o 3. miejsce), więc jest o co walczyć.

Drugi ze wspomnianych turniejów to organizowana po raz trzeci przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy halowa rywalizacja drużyn z naszego okręgu. Nasza drużyna zgłoszona została do eliminacji w Złotoryi, ale na dzisiaj nie wiemy jeszcze z kim przyjdzie nam rywalizować. Będzie to jednak kolejna okazja, aby ogrywać młodzież i odbyć kolejną jednostkę przygotowawczą do rundy.

Jeśli chodzi o mecze sparingowe na pełnowymiarowych boiskach, to przed rozpoczęciem rundy nasz zespół rozegra dwa takie spotkania. Pierwszy sparing rozegramy z występującą w klasie okręgowej drużyną Gromu Gromadzyń-Wielowieś w dniu 23.02.2018, o godzinie 18:30 na sztucznej nawierzchni w Legnicy. Drugie spotkanie towarzyskie rozegrane zostanie na tydzień przed startem rozgrywek, 4 marca z drużyną KS Winnica, której trenerem jest były zawodnik Wilkowianki - Kazimierz Melski. Spotkanie z przedstawicielem klasy B, podobnie jak mecz z Gromem, rozegrane zostanie na sztucznej murawie w Legnicy.

Nieudana jesienna kampania w wykonaniu naszej drużyny to dzisiaj największy problem w klubie. Rozwój grup młodzieżowych idzie w bardzo dobrym kierunku, infrastruktura na stadionie oraz baza i sprzęt treningowy są modernizowane. Jedyne co spędza sen z powiek klubowych działaczy i kibiców to wyniki pierwszej drużyny. Oby wiosna okazała się zdecydowanie lepsza, a ligowy byt zapewniony został bardzo szybko.